Jste zde

Domů » Aktuality » Knihovna nabízí Kouzelné čtení

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte.

Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst“ pohádku nebo se hravou formou naučit poznávat barvy, čísla, písmena či nejrůznější tvary. Starší děti i dospělé pak zcela jistě zaujme interaktivní Atlas světa či zvířat nebo kniha na výuku angličtiny. Uživatelé jistě ocení fakt, že knihy jsou namluveny populárními interprety, jako jsou Josef Somr, Otakar Brousek mladší či Zora Jandová.

Jak kouzelné čtení funguje a jak to využít?

Je to velmi jednoduché, elektronická tužka slouží jako čtečka speciálního kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Díky této technologii tužka dokáže předčítat text, který je v knize vytištěn i ten, který je skryt pod ikonami či obrázky. To je ale pouze zlomek toho, co Kouzelné čtení dokáže. V knihách naleznete nepřeberné množství doplňujících informací, ale také vědomostní či postřehové hry. Velkou výhodou je, že elektronická tužka funguje se všemi knihami z edice Kouzelné čtení a nepotřebujete tedy pro každou knihu novou elektronickou tužku.  

PRAVIDLA Půjčování elektronické albi tužky a knih

Elektronickou Albi tužku si lze půjčit v Obecní knihovně Rapotín.

Absenčně se půjčuje pouze 1 tužka (základní sada) na 35 dnů a maximálně 2 knihy z edice Kouzelné čtení.

Vratná kauce činí 500,- Kč. Kauce je zaplacena při půjčení 1 tužky (základní sada), je vyplněn příjmový formulář na jméno čtenáře.

V případě poškození či ztráty jednotlivých komponentů ze základní sady tužky nebo tužky samotné je čtenář povinen uhradit vzniklou škodu. Při ztrátě tužky je nutné nahradit celou škodu.

www.kouzelnecteni.cz

Seznam knih z edice Kouzelné čtení:

http://kkcrapotin.cz/sites/default/files/soubory/stranky/sluzby/seznam-1497353213.pdf

 

 

 

 

 

 

Kontakt

 TIC Rapotín 

Předprodej vstupenek
+420 583 212 211 
+420 608 292 980 


Knihovna Rapotín

+420 583 212 531

Provozní doba:

po-pá
sobota
9:00-17:00
9:00-13:00
(duben-září)


Kulturní dům Rapotín, s.r.o.

+420 773 336 656

ticketportal

Kalendář akcí KKC

Akce v Údolí Desné

Počasí

Radar bouřky

Navštivte Jeseníky

Navštivte Jeseníky