Pořádané akce

Anketa

Které akce v KKC navštěvujete nejraději?

Jste zde

Domů » Knihovna » Aktuality z knihovny

Aktuality

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte.

Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst“ pohádku nebo se hravou formou naučit poznávat barvy, čísla, písmena či nejrůznější tvary. Starší děti i dospělé pak zcela jistě zaujme interaktivní Atlas světa či zvířat nebo kniha na výuku angličtiny. Uživatelé jistě ocení fakt, že knihy jsou namluveny populárními interprety, jako jsou Josef Somr, Otakar Brousek mladší či Zora Jandová.

Jak kouzelné čtení funguje a jak to využít?

V Obecní knihovně Rapotín máte možnost si zapůjčit další stolní deskové hry.

Kompletní seznam najdete na

http://kkcrapotin.cz/sites/default/files/soubory/stranky/sluzby/seznamher2-1494940211.pdf

Skoro 3 měsíce běží v Obecní knihovně Rapotín soutěž pro dětské čtenáře do 15 let zaměřená na zpětný odběr odpadu. Cílem soutěže je, aby se děti naučily třídit hlavně nebezpečný odpad. Použité baterie či úsporné zářivky nesprávně vhazované do běžného odpadu mohou vážně ohrozit životní prostředí.  Prostřednictvím recyklace se zdraví nebezpečné materiály podaří zachytit a omezit jejich negativní dopady.

Březen je měsíc knihy a čtenářů. Knihovny pravidelně každý rok hledají své nejlepší čtenáře, aby je vyhlásily jako „Čtenáře roku“. Obecní knihovna Rapotín se opět rozhodla ocenit nejaktivnějšího čtenáře do 15 let. Tím se stala Natálie Mičunková, žákyně  5.A  ZŠ a MŠ Údolí Desné.  První jarní den 20. března převzala diplom a dary od pana starosty a paní knihovnice.

Gratulujeme.

 

Kontakt

KKC Rapotín
Šumperská 530
788 14 Rapotín


TIC Rapotín
+420 583 212 211
+420 608 292 980 


Knihovna Rapotín
+420 583 212 531

Provozní doba:

po-pá
sobota
9:00-17:00 hodin
9:00-13:00 hodin

ticketportal

Kalendář akcí KKC

Akce v Údolí Desné

Počasí

Radar bouřky